Mezoterapia głowy

Każdy z nas marzy o zdrowych, pięknych, błyszczących, a przede wszystkim gęstych włosach. W tym celu korzysta z szerokiej gamy dostępnych w drogeriach kosmetyków, posiłkuje się nietanimi szamponami, odżywkami, kremami i płynami na porost włosów. W sporej części przypadków, działania te nie przynoszą oczekiwanych efektów. Istnieje jednak sposób, który daje niemal stuprocentową pewność zadowolenia. Jest nim mezoterapia skóry głowy.

Mezoterapia jest zabiegiem leczniczym, którego głównym zadaniem jest poprawa kondycji skóry. Stosuje się ją w kosmetyce, celem eliminacji oznak starzenia się skóry, w walce z cellulitem, rozstępami czy bliznami. Znalazła również zastosowaniu w przypadku problemu z wypadaniem włosów. Implikacja substancji czynnych w głębokie warstwy skóry głowy przynosi doskonałe efekty!

Mezoterapia igłowa i bezigłowa

Problemów wypadania włosów może być wiele. Należą do nich między innymi: niewłaściwa dieta, zmiany hormonalne, ciąża, słabe krążenie krwi. W sporej części przypadków, wszelkie „domowe” próby ratowania włosów, począwszy od szamponów leczniczych, skończywszy na specjalistycznych płynach na porost, nie przynoszą oczekiwanych efektów. Wówczas z pomocą przychodzi mezoterapia skóry głowy.

Mezoterapia wykonywana jest na dwa sposoby. W głębokie warstwy skóry głowy wprowadza się substancje czynne przy pomocy impulsów elektrycznych (mezoterapia bezigłowa) lub wstrzykując preparat (mezoterapia igłowa). Dobór metody zależy od stopnia zaawansowania łysienia. W pierwszych etapach rozwoju problemu, można skorzystać z nieinwazyjnej metody. Jeśli mamy do czynienia z zaawansowanymi zmianami chorobowymi, jedynym skutecznym wyjściem będzie wprowadzenie substancji leczniczych przy pomocy igły.

Mezoterapia skóry głowy wykonywana jest nie tylko w przypadku leczenia łysienia, kiedy to wstrzykuje się takie substancje jak dekspantenol, minoksydyl czy oligoelementy. Polecana jest również celem wzmocnienia włosów, ich odżywienia. Wówczas implikuje się specjalne minerały, witaminy i leki.

Najwyższa skuteczność leczenia

Nie podlega wątpliwości, że mezoterapia skóry głowy przynosi zdecydowanie lepsze efekty, niż tradycyjne, domowe metody leczenia. Jest to zasługa wprowadzenia substancji czynnej w głąb skóry. Nie oznacza to jednak, że jednorazowy zabieg przyniesie maksymalny efekt. Poleca się wykonanie przynajmniej dwóch zabiegów.

Co ważne, nawet mezoterapia igłowa jest w pełni bezpieczna. W związku z tym, jeśli pragniesz zagęścić swoje włosy lub wyleczyć problem łysienia, nie czekaj – zapisz się na wizytę u trychologa już dziś i zaplanuj leczenie!

Polecana placówka: HAIRMEDICA Umów Zabieg >>

Top