Zdrowe włosy

Większość osób, mimo iż nie zdaje sobie z tego sprawy, może samodzielnie zadbać o stan swoich włosów. Regularne wizyty u fryzjera nie są w tym wypadku potrzebne – wystarczy odrobina chęci i dobra, sprawdzona recepta na zdrowe włosy.

Wielu specjalistów jest zdania, że dbanie o włosy to inwestycja o dużej stopie zwrotu – wystarczy regularnie je odżywiać i pielęgnować, a one odwdzięczą się nie tylko pięknym wyglądem, ale również wspomogą regulację termiczną ciała.

Garść domowych sposobów

Istnieje wiele domowych sposobów pomagających utrzymać zdrowe i lśniące włosy. Większość z nich ogranicza się do właściwych nawyków żywieniowych, suplementacji diety oraz prostych zabiegów pielęgnacyjnych.

Nabiał, wątróbka, szpinak, marchew i pomidory to najlepsze źródła witamin i minerałów potrzebne włosom do prawidłowego wzrostu. Warto wspomagać je kwasami omega-3, które działają nawilżająco nie tylko na włosy, ale również na paznokcie. Sok z cytryny oraz szampony z cytrusowymi ekstraktami zagwarantują z kolei delikatne refleksy.

Dobrym pomysłem jest ograniczenie używania z lakieru do włosów. Jego nadmiar sprawia, że włosy przypominają sztywny hełm, dlatego nie zaleca się spryskiwania nim fryzury więcej niż dwa-trzy razy.

Wypadanie włosów to zjawisko normalne – każdego dnia tracimy ich od 50 do 200, zaś ich miejsce stale zajmują nowe. Jeśli widzimy, że wypada ich znacznie więcej lub nie odrastają tak, jak należy, może to oznaczać problem zdrowotny. W takiej sytuacji warto skonsultować się ze specjalistą.

Codzienna pielęgnacja

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że wiele codziennych czynności oraz nawyków ma bardzo zły wpływ na stan ich włosów. Najlepszym tego przykładem jest suszenie – mimo iż pozwala na szybkie uzyskanie ładnej fryzury, wysusza i niszczy włosy. Rozwiązaniem tego problemu jest pozostawienie odrobiny wyczuwalnej wilgoci. Inne porady do których warto się zastosować to:

  • Noszenie przez kilka godzin dziennie rozpuszczonych włosów (zwłaszcza jeśli często są związane)

  • Odżywki pozwolą pozbyć się problemu oklapłych włosów, zaś delikatny szampon przetłuszczających się włosów

  • Ograniczenie środków do stylizacji – im używamy ich mniej tym lepiej.

Opisane powyżej wskazówki to tylko kilka spośród wielu porad pozwalających uzyskać i utrzymać zdrowe włosy. Dbajmy o nie codziennie, a odwdzięczą się nam pięknym wyglądem. W przypadku, gdy nie potrafimy poradzić sobie z jakimś problemem w warunkach domowych, należy niezwłocznie skontaktować się z trychologiem. Wskaże on przyczyny problemu i zaleci odpowiednią kurację.

Polecana placówka: HairMedica – Umów Wizytę >>

Top