Wypadanie włosów z cebulkami

Stan zdrowia naszego organizmu odzwierciedlają nasze włosy, paznokcie i skóra. Każda choroba, każde zatrucie, stan zapalny, a nawet wysoki poziom stresu, odbija się w nich niczym w lustrze. Skóra traci połysk i nabiera szarego odcieniu, włosy matowieją i wypadają, zaś paznokcie stają się łamliwe. Jest to spowodowane brakiem niezbędnych witamin i składników odżywczych – krzemu, potasu, wapnia, żelaza, selenu i wielu innych. Gdy obserwujemy u siebie którekolwiek z wyżej wymienionych objawów warto udać się na specjalistyczne badania, które określą jakich pierwiastków brakuje naszemu organizmowi.

Dziedziczny problem

Gęste, zdrowe i silne włosy to oczywiście powód do dumy. Wiele osób nie może się jednak nimi pochwalić, z różnych przyczyn. Łysienie i zły stan skóry głowy może być oczywiście wynikiem choroby lub niedoboru ważnych pierwiastków, jednak często ma ono podłoże genetyczne.

Widoczna część włosa, podobnie jak w przypadku paznokci, zbudowana jest z tkanki martwej, a za jego wzrost odpowiadają cebulki. To od ich stanu zależy jak wyglądają i jak często wypadają nasze włosy. Wypadanie włosów wraz cebulkami to w ogromnej większości przypadków problem uwarunkowany przez geny. Występuje dziedzicznie, przede wszystkim u mężczyzn, jednak dotyka również kobiety. Włosy nie łamią się, a intensywnie wypadają wraz cebulkami, zaś na ich miejsce coraz rzadziej odrastają nowe (znacznie słabsze i cieńsze).

Sposoby na wypadanie włosów

Postępująca łysina to dla wielu osób bardzo duży problem. Powoduje dyskomfort psychiczny i stwarza poczucie braku atrakcyjności. Wypadające włosy można jednak często zatrzymać, wzmacniając je za pomocą odpowiednich suplementów i zabiegów kosmetycznych. W przypadkach gdy łysienie jest bardzo intensywne i zaawansowane może być konieczna interwencja chirurgiczna (przeszczep włosów), która jest w stanie przywrócić gęstą czuprynę i dobre samopoczucie,

Przed podejmowaniem jakichkolwiek działań należy skontaktować się z doświadczonym specjalistą od włosów i skóry głowy – trychologiem. Dokładnie zbada on problem, ustali jego przyczyny i doradzi jakie działania należy podjąć.

Polecana placówka: HairMedica – Umów Wizytę >>

Top