Lekarz od włosów

Każda sfera życia wymaga osobnej opieki. W kwestiach dbałości o zdrowie powinniśmy korzystać nie tylko ze wsparcia stomatologa, internisty czy psychologa, ale również trychologa. Czym zajmuje się osoba wykonująca ten zawód? Uogólniając, można powiedzieć, że jest to lekarz od włosów.

Włosy, podobnie jak paznokcie, idealnie oddają ogólny stan zdrowia. Ich blask i sprężystość świadczy o kondycji organizmu. Dlatego ważne jest, by stale obserwować ich formę i w razie problemów, odpowiednio reagować. Jeśli zauważymy odstępstwa od normy, warto skorzystać z pomocy trychologa.

Między fryzjerem, a dermatologiem

Trychologia to dziedzina nauki zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem problemów skóry głowy oraz włosów. Łącząca w sobie cechy dermatologii i fryzjerstwa, pomaga w zwalczeniu przyczyn i objawów takich chorób jak łysienie, atopowe i łojotokowe zapalenie skóry, łuszczyca czy łupież, czyli schorzeń, które w związku z rozwojem cywilizacji, są coraz popularniejsze. Wynikają bowiem ze wzrostu zanieczyszczenia środowiska i wszechobecnej chemii. Mikrocząsteczki tego typu, odkładając się, blokują skórze możliwość oddychania, prowadząc do licznych problemów będących przyczyną dyskomfortu, a nawet izolacji społecznej.

Lekarz od włosów czyli trycholog, w odróżnieniu np. od dermatologa, specjalizuje się w leczeniu tylko skóry głowy oraz włosów. Jego profesja nie dotyczy innych części ciała. W związku z tym jest w stanie wykonać dogłębną i zaawansowaną analizę stanu skóry głowy, cebulek włosów i po stwierdzeniu przyczyn, rozpocząć leczenie i ustalić przebieg dalszej pielęgnacji.

Kiedy skorzystać z pomocy trychologa?

Wiele osób sądzi, że łupież jest nieodłączną częścią życia. Równie szybko jak się pojawia, potrafi zniknąć. Jednak nie zawsze sytuacja prezentuje się tak komfortowo.

Wszelkie zmiany na skórze głowy, różnego rodzaju zapalenia, krostki, zaczerwienienia są sygnałem, że potrzebna jest interwencja. Również w sytuacjach, gdy zaobserwujemy nadmierne wypadanie włosów, np. w trakcie mycia, czesania się, ubierania, czy o poranku, widząc ich znaczną ilość na poduszce, powinniśmy podjąć stosowne kroki.

Jeśli zauważymy, że skóra naszej głowy wymaga interwencji, powinniśmy niezwłocznie zarezerwować wizytę u trychologa. Czas jest niezwykle ważnym elementem – zbyt późna reakcja może doprowadzić do nieodwracalnych strat. Dlatego zachęcamy Państwa do skorzystania z oferty naszego partnera kliniki trychologicznej.

Polecana placówka: HairMedica – Umów Wizytę >>

Top