Jak zagęścić włosy

Kwestia gęstości włosów jedynie w niewielkim stopniu zależy od ich właścicieli. W większej mierze zdeterminowana jest genetyką. To właśnie geny decydują, czy możemy pochwalić się bujną, gęstą fryzurą, czy powinniśmy pogodzić się z faktem, że nasze włosy nigdy nie będą takie, jak marzymy. Nie oznacza to jednak, że sytuacji nie można poprawić. Poniżej podpowiadamy, jak zagęścić włosy, by nieatrakcyjne, cienkie „piórka” przemieniły się w wyjątkowe „pióra”.

Zanim przystąpimy do serii zabiegów zagęszczających włosy, należy mieć świadomość, że pewnej poprzeczki nie przeskoczymy. Nie mając nigdy gęstych włosów, bez użycia chirurgicznych sposobów, nie ma możliwości, by kilkukrotnie zwiększyć ich obwód. Można jednak sytuację mocno poprawić, tym samym zapewniając sobie atrakcyjniejszy wygląd.

Zadbaj o skórę głowy

Zanim przystąpimy do zagęszczania włosów, powinniśmy zadbać o skórę głowy. Jeśli pominiemy ten krok, choćbyśmy się dwoili i troili, nie zagwarantujemy sobie spodziewanych efektów.

Kluczem do sukcesu będą tutaj tak zwane wcierki. Niektóre z nich, poza właściwościami odżywczymi, działają pobudzająco na cebulki włosowe. W ten sposób delikatnie wpłyną na porost włosów, tym samym je zagęszczając. Poza gotowymi produktami, możemy sami przyrządzić wyjątkową recepturę. Używając kofeiny, argininy, eclipty czy wyciągu z aloesu, wzbogacając je niezbędnymi witaminami, uzyskamy miks, który pozwoli zagęścić włosy.

Po otrzymaniu gotowego ekstraktu, należy nałożyć go na skórę głowy. W trakcie nanoszenia produktu, powinniśmy wykonywać delikatny, kilkuminutowy masaż.

Wzmocnij włosy

Chcąc zagęścić włosy, nie można zapomnieć o ich wzmocnieniu. Niemal oczywistym jest, że kluczem do sukcesu jest między innymi likwidacja wypadania. Na rynku dostępne są liczne kosmetyki hamujące ten proces. W niektórych sytuacjach powinniśmy skorzystać z porady trychologa, który po wykonaniu odpowiednich badań, znajdzie winowajce i go wyeliminuje.

Gdy poradzimy sobie z nadmiernym wypadaniem włosów, powinniśmy również je wzmocnić od wewnątrz. Tutaj dobrym wyborem będzie dobrze zbilansowana dieta, pełna białka, witamin i minerałów. Dobrze jest wzbogacić ją kosmetykami do pielęgnacji i wzmocnienia włosów.

Optycznie zagęść włosy

Kosmetyki i rozpoczęte kuracje, aby zaczęły działać, potrzebują czasu. Na szczęście, znane są sposoby, by nieco oszukać wzrok i sprawić, że włosy wyglądać będą na gęstsze, niż są w rzeczywistości.

Falowane, kręcone włosy zawsze wyglądają na bujniejsze, niż proste, okalające twarz. Podobnie układane przy pomocy grubej szczotki, najlepiej suszone głową w dół. Efekt gwarantowany!

Jeśli poszukujesz profesjonalnej porady w kwestii włosów – skorzystaj z porady trychologa. Zapisz się na wizytę już dziś i uzyskaj odpowiedź na pytanie jak zagęścić włosy.

Polecana placówka: HairMedica – Umów Wizytę >>

Top