Wzmocnienie włosów

Zdrowe i lśniące włosy są dumą każdej kobiety. Nie tylko zachwycają swoim wyglądem innych, ale sprawiają, że ich posiadaczka czuje się wyjątkowa. Są wyznacznikiem statusu, odzwierciedleniem stanu zdrowia oraz elementem wizerunku – z tego powodu należy systematycznie o nie dbać. Czasem jednak bywa tak, że włosy stają się suche i łamliwe, słabną oraz wypadają. Jest wiele gamą przyczyn takiego stanu – od genów, poprzez choroby i braki niezbędnych składników odżywczych, aż po porę roku. W takim wypadku należy działać szybko i skutecznie stosując sprawdzone sposoby na poprawę kondycji włosów oraz skóry głowy. W niektórych przypadkach konieczna może być konsultacja ze specjalistą, jednak wielu z nich możemy użyć samodzielnie.

Poniżej prezentujemy najpopularniejsze sposoby na wzmocnienie naszych włosów.

Niezbędne proteiny

Odżywki oraz maski zawierające proteiny to świetny sposób na odbudowanie osłabionych, łamliwych i zniszczonych włosów. Zdarza się jednak, że włosy źle reagują na proteiny lub charakteryzują się wysoką porowatością – w takim wypadku, oprócz odżywki należy zastosować maskę nawilżającą, co pomoże uniknąć negatywnych skutków przeproteinowania.

Właściwa dieta

Jeśli chodzi o wzmocnienie włosów, niewiele sposobów jest równie skutecznych co zbilansowana dieta i jej odpowiednia suplementacja. Które produkty mają jednak najlepszy wpływ na nasze włosy? Przede wszystkim postarajmy się by na naszym stole nie zabrakło ryb, wątróbki i nabiału. Świerze cytrusy, warzywa strączkowe, kalafior, marchewka, pomidory, kiełki oraz szpinak – wszystkie one zawierają całą masę witamin i mikroelementów, które pomogą nam w utrzymaniu zdrowych i silnych włosów.

Dodatkowo warto rozejrzeć się za suplementami na wzmocnienie, zawierającymi wyciąg z pokrzywy oraz drożdży. Ich dobroczynny wpływ obejmie nie tylko nasze włosy, ale również paznokcie.

Wzmacnianie cebulek

Ziołowe oleje oraz wcierki do włosów są najlepszym sposobem na wzmocnienie najważniejszej części naszych włosów – cebulek. Regularnie wmasowując je w skórę głowy (wcierka – raz dziennie, olej – dwa-trzy razy na tydzień), wzmocnimy włosy i sprawimy, że będą wyraźnie gęstsze oraz zdrowsze.

Codzienna profilaktyka

To nie tyle sposób co szereg czynności o których każda osoba powinna stale pamiętać. Należą do nich: delikatne mycie włosów w łagodnych szamponach, delikatne czesanie, ograniczenie ich farbowania (zwłaszcza rozjaśniania) oraz stylizacji z użyciem wysokich temperatur.

Jeśli chcemy by nasze włosy zawsze zdrowo i pięknie wyglądały, skorzystajmy również z porady doświadczonego trychologa.

Polecana placówka: HairMedica – Umów Wizytę >>

Top