Jak zapobiec wypadaniu włosów

Każdego dnia tracimy około 100 włosów. Jest to w pełni normalne. Nie powinny nikogo niepokoić sytuacje, gdy na szczotce zostanie kilka sztuk, bądź tuż po przebudzeniu, nasza poduszka nie będzie idealnie czysta. Gorzej, jeśli liczba ta zacznie drastycznie wzrastać. Może to oznaczać nadmierne wypadanie włosów. Co wtedy? Sposobów jest wiele, niektóre skuteczniejsze, inne mniej.

Ze względu na niełatwy i zazwyczaj czasochłonny proces leczenia nadmiernego wypadania włosów, podobnie jak w przypadku innych dolegliwości chorobowych, lepiej zapobiegać, niż leczyć. Zdecydowanie łatwiej utrzymać sytuację w ryzach, niż później przeciwdziałać czynnikom wywołującym chorobę. Dlatego jeśli jeszcze nie doświadczyliśmy problemu, warto zrobić wszystko, by do takiej sytuacji nigdy nie doszło. Poniżej radzimy jak zapobiec wypadaniu włosów.

Dobrze zbilansowana dieta

Podstawą zdrowych i silnych włosów jest odpowiednio zbilansowana dieta. Właściwa ilość witamin i minerałów wraz z białkiem przyniosą oczekiwane efekty. Żelazo, magnez, cynk, wspólnie z biotynami, witaminami A, B czy C to szansa na brak problemów z wypadaniem włosów. Dlatego przygotowując potrawy nie powinieneś zapomnieć o rybach, drobiu, kapuście, kalafiorze, cebuli, orzechach i innych produktach, bogatych w wymagane składniki.

Właściwa pielęgnacja

Poza dietą, niezwykle ważna jest właściwa pielęgnacja. Kosmetyki dopasowane do skóry głowy i włosów to absolutna podstawa. Jeśli masz tłuste włosy, myj je codziennie, w przeciwnym wypadku pozwól im “odsapnąć”. Nie szczędź swojej głowie delikatnego masażu, pamiętaj by przy spłukiwaniu szamponu czy odżywki używać letniej, a nie gorącej wody. To wszystko będzie miało przełożenie na zdrowie włosów. Odpowiednia pielęgnacja zapobiegnie powstawaniu takich chorób jak łupież, który również może powodować wypadanie włosów.

Zdrowa skóra głowy

Jeśli chcesz zapobiec wypadaniu włosów, musisz uważać na skórę głowy. W gorące miesiące, gdy nawet krótki pobyt na słońcu mocno opala, zarzuć na włosy kapelusz lub inne okrycie. Opalona skóra głowy, z medycznego punktu widzenia, jest stanem zapalnym czyli chorobą. Nie powinno się również narażać jej na działanie suszarki czy prostownicy. Wszystkie mechaniczne ingerencje osłabiają włosy, co prowadzi do utraty zdrowia i blasku, a nawet wzmożonego wypadania.

Jeśli mimo stosowania się do powyższych wskazówek, zauważysz u siebie nadmierne wypadanie włosów, bezzwłocznie udaj się do trychologa, który zbada Twoje włosy i znajdzie winowajce tego stanu.

Polecana placówka: HairMedica – Umów Wizytę >>

Top