Jak powstrzymać wypadanie włosów

Powszechnie mówi się, że włosy i paznokcie świadczą o stanie zdrowia całego organizmu. To czy będą zdrowe, pełne blasku, słowem – zadbane, pozwoli stwierdzić, czy w „środku” nas jest wszystko w porządku. Jeśli zauważymy, że włosy zaczną wypadać, staną się łamliwe i kruche, możemy być pewni, że organizm domaga się od nas witamin, minerałów, lub chce nam pokazać, że zmaga się z chorobą. Wówczas powinniśmy zwrócić się z prośbą o pomoc do trychologa, który w wyniku specjalistycznych badań, najpierw stwierdzi co nam dolega, a następnie zaplanuje dalsze badanie.

Wypadanie włosów to naturalny, codzienny rytuał. Każdego dnia tracimy około 100 włosów. Jeśli wartość ta drastycznie wzrośnie, możemy zacząć się niepokoić. Świadczyć to będzie o problemie zdrowotnym lub niedoborach pierwiastków w naszej diecie. Wówczas powinniśmy przygotować się na zmiany.

Zmiana diety i stylu życia

Jeśli nasze włosy wypadają częściej niż powinny, zanim przystąpimy do leczenia, powinniśmy przeanalizować swoją dietę oraz styl życia. Niezwykle często posiłki, które spożywamy każdego dnia, nie dostarczają organizmowi wszystkich niezbędnych dla zdrowia elementów. Braki w witaminach czy minerałach mogą objawić się właśnie w postaci nadmiernego wypadania włosów.

Według praktyk trychologicznych, coraz częściej winę za nadmierne wypadanie włosów ponosi zakwaszony organizm. Objawy tego stanu to między innymi – poza wypadającymi włosami – kruszące się paznokcie, ciemne worki pod oczami i trądzik. Nie jest to dogodna sytuacja dla włosów. Jeśli zauważymy przejawy zakwaszenia – pora na zmianę diety, w której nie może zabraknąć owoców i warzyw. Dobrze przy okazji pokusić się o oczyszczenie organizmu, przy pomocy dostępnych w aptekach mieszanek ziołowych.

Po zmianie diety na zbilansowaną, warto pomyśleć również o modyfikacji stylu życia. Większa ilość ruchu, najlepiej na świeżym powietrzu to absolutna podstawa witalności, radości, uśmiechu, a także zdrowych włosów.

Pielęgnacja włosów to podstawa

Chcąc powstrzymać wypadanie włosów, nie można zapomnieć o wzmożonej dbałości o skórę głowy. W tym celu warto dobierać odpowiednie kosmetyki, stosować odżywki, maseczki, wcierki. Niezbędne będą regularne masaże skóry głowy wykonywane w trakcie mycia.

Jeśli powyższe metody nie przyniosą zauważalnych zmian, powinniśmy skontrolować stan zdrowia organizmu. Warto wykonać podstawowe badania krwi by wykluczyć ewentualne problemy pochodzące z wnętrza.

Bez względu na podjęte działania, dobrą praktyką będzie wizyta u trychologa, który rzuci specjalistycznym okiem na problem i zdecyduje, jak w tym konkretnym przypadku powstrzymać wypadanie włosów.

Polecana placówka: HairMedica – Umów Wizytę >>

Top