Co pomoże na wypadanie włosów?

Każdego dnia tracimy około 100 włosów. Jest to w pełni normalny, zdrowy objaw. Sytuacja stanie się niebezpieczna, gdy wartość ta drastycznie wzrośnie. Wówczas, powinniśmy czym prędzej zastanowić się, co może być tego przyczyną i rozpocząć działania, hamujące ten proces.

Okazuje się, że nie zawsze konieczna jest wizyta u specjalisty. W niektórzy przypadkach wystarczy zmiana diety, zakup dopasowanych do typu skóry głowy kosmetyków czy częstsza pielęgnacja. Poznajmy skuteczne sposoby, za pomocą których zatrzymamy wypadanie włosów.

Zadbaj o zdrową dietę!

Zbilansowana dieta to nie tylko podstawa doskonałego samopoczucia, atrakcyjnego wyglądu czy zdrowia. To również sposób na zdrowe i piękne włosy. Zresztą nie bez powodu mówi się, że po kondycji włosa można poznać, w jakim stanie jest cały organizm. Działa to również w drugą stronę – jeśli nie spożywamy zdrowych składników, włosy nie otrzymają tego, czego potrzebują do rozwoju i zaczną wypadać.

Dlatego zastanawiając się, co pomoże na wypadanie włosów, nie można pominąć potraw pełnych witamin i mikroelementów, które warto uzupełnić suplementami diety.

Bądź delikatny!

Jedną z najczęstszych przyczyn wypadania włosów jest ich nieprawidłowe traktowanie. Jeśli do rozczesywania fryzury używamy szarpiących szczotek bądź mocno zawiązujemy je w kok czy kucyka, możemy spodziewać się, że w ramach protestu, zaczną wypadać. Podobnie zachowają się, jeśli systematycznie narażamy je na suszenie, prostowanie, farbowanie czy ondulację.

Na szczęście, w powyższej opisanych sytuacjach, cierpi jedynie łodyga włosa. Mieszek włosowy zostaje nienaruszony, dlatego nawet jeśli włos wypadnie, niebawem odrośnie nowy na jego miejsce.

Zmień styl życia!

Siedzący tryb życia, brak ruchu, ciągła praca za biurkiem bądź nieustanny odpoczynek na kanapie źle wpływają nie tylko na kręgosłup, lecz na cały organizm, w tym włosy. Człowiek potrzebuje odpowiedniej dawki ruchu i nieustannego dostępu do świeżego powietrza. Eliminując ze swojego życia czynniki gwarantujące śmiech, energię i radość, narażamy się na zmęczenie, przygnębienie i stres. A przecież kortyzol, czyli hormon stresu, jest jednym z głównych winowajców odpowiedzialnych za wypadające włosy. Naprawmy to!

Może się zdarzyć, że wprowadzenie w życie wyżej wymienionych metod nie poprawi sytuacji „na głowie”. Wówczas niezbędna będzie wizyta u lekarza. Warto odwiedzić trychologa, specjalistę od skóry głowy i włosów, który po wykonaniu specjalistycznych badań, znajdzie przyczynę wypadających włosów i rozpocznie leczenie.

Polecana placówka: HairMedica – Umów Wizytę >>

Dlaczego wypadają włosy
Jak powstrzymać wypadanie włosów
Jak zapobiec wypadaniu włosów

Top