Wypadanie włosów

Jak zapobiec wypadaniu włosów

Każdego dnia tracimy około 100 włosów. Jest to w pełni normalne. Nie powinny nikogo niepokoić sytuacje, gdy na szczotce zostanie kilka sztuk, bądź tuż po przebudzeniu, nasza poduszka nie będzie idealnie czysta. Gorzej, jeśli liczba ta zacznie drastycznie wzrastać. Może to oznaczać nadmierne wypadanie włosów. Co wtedy? Sposobów jest wiele, niektóre skuteczniejsze, inne mniej.

Ze względu...

Czytaj

Jak powstrzymać wypadanie włosów

Powszechnie mówi się, że włosy i paznokcie świadczą o stanie zdrowia całego organizmu. To czy będą zdrowe, pełne blasku, słowem – zadbane, pozwoli stwierdzić, czy w „środku” nas jest wszystko w porządku. Jeśli zauważymy, że włosy zaczną wypadać, staną się łamliwe i kruche, możemy być pewni, że organizm domaga się od nas witamin, minerałów, lub...

Czytaj

Dlaczego wypadają włosy

Przeciętny człowiek każdego dnia gubi około 100 włosów. Jest to w pełni normalne – średni okres życia włosa wynosi 3-6 lat, w tym czasie te „stare” wypadają, robiąc miejsce nowym. Niestety, coraz częściej spotykamy się z sytuacjami, gdy straty są zauważalnie większe. Może to świadczyć o problemach zdrowotnych, niewłaściwej diecie, a nawet błędnie dobranej fryzurze.

Z...

Czytaj

Co pomoże na wypadanie włosów?

Każdego dnia tracimy około 100 włosów. Jest to w pełni normalny, zdrowy objaw. Sytuacja stanie się niebezpieczna, gdy wartość ta drastycznie wzrośnie. Wówczas, powinniśmy czym prędzej zastanowić się, co może być tego przyczyną i rozpocząć działania, hamujące ten proces.

Okazuje się, że nie zawsze konieczna jest wizyta u specjalisty. W niektórzy przypadkach wystarczy zmiana diety, zakup...

Czytaj

Top