Sposoby na szybki porost włosów

Każdy z nas marzy o zdrowych, gęstych i błyszczących włosach. W tym celu doposaża swoją osobistą toaletkę w niezbędne szampony, odżywki, kremy, maseczki i inne kosmetyki, często wydając na to niemałe sumy, których działanie pozwoli wzmocnić i uatrakcyjnić fryzurę. Okazuje się, że nie tylko najzamożniejsze osoby mogą pokusić się o nadaniu swoim włosom objętości. Istnieje bowiem wiele skutecznych i sprawdzonych sposobów na porost włosów, które bazują na dostępnych w każdym domu produktach.

Potrzeba matką wynalazków” mówi stare porzekadło. W jego myśl, nasze prababcie, a nawet ich prababcie, szukały skutecznych, a przy tym łatwo dostępnych metod do rozwiązania wielu problemów. Jednym z nich były włosy, a konkretnie potrzeba zapewnienia im atrakcyjnego i wyjątkowego wyglądu. W tym celu testowały różne produkty, również spożywcze, często przypadkiem odkrywając wyjątkowy, w pełni domowy kosmetyk. Poniżej prezentujemy pięć prostych i tanich produktów spożywczych, przy wykorzystaniu których można stworzyć preparaty, gwarantujące szybki porost włosów.

Sok z cebuli

Najstarszym, a przez to najpopularniejszym domowym sposobem na szybki porost włosów jest sok z cebuli. Zawierający związki siarki oraz kwercetynę, przyczynia się do produkcji tkanek kolagenowych, mających istotny wzrost na przyśpieszenie wzrostu włosa. Aby skorzystać z jego zbawiennego wpływu, należy posiekać cebulę na niewielkie kawałeczki i wycisnąć z nich sok. Następnie, uzyskany produkt nałożyć na skórę głowy i po upływie 15 minut spłukać łagodnym szamponem.

Kozieradka

Kozieradka to kolejna z roślin słynących z wyjątkowego działania. Wymieniając sposoby na szybki porost włosów nie mogliśmy jej pominąć. Aby uzyskać preparat bazujący na jej działaniu, wystarczy użyć jednej łyżeczki pasty z nasion kozieradki i zmieszać ją z mlekiem kokosowym. Następnie, przygotowany środek nanieść na włosy i pozostawić na nich na około pół godziny, po czym spłukać delikatnym szamponem.

Sok z ziemniaków

Okazuje się, że również ziemniaki mogą przyczynić się do szybszego porostu włosów. Aby skorzystać z ich leczniczego działania, należy wycisnąć z nich sok i nanieść na około 15 minut na skórę głowy. Do pozbycia się preparatu używać łagodnego szamponu.

Zielona herbata

Zieloną herbatę pijemy w trakcie odchudzającej diety, ale również możemy użyć do porostu włosów. W tym celu, przygotowany na jej bazie napar, należy nałożyć na skórę głowy. Po około godzinie, wystarczy opłukać głowę zimną wodą.

Ocet jabłkowy

Nasze domowe sposoby na szybki porost włosów zakończymy octem jabłkowym. Produkt utrzymujący równowagę pH włosów, wpływa pozytywnie na ich szybszy wzrost. W odróżnieniu od powyższych przykładów, nie wymaga nakładania na skórę czy odczekiwania określonego czasu. Wystarczy przy jego użyciu zmyć szampon z głowy.

Jeśli zaprezentowane sposoby nie pomogą, zawsze warto skonsultować się z trychologiem. Zbadać włosy i skórę głowy a następnie zdiagnozować przyczynę problemu.

Polecana placówka: HairMedica – Umów Wizytę >>

Top