Sposoby na łupież

Łupież jest chorobą skóry głowy, która dotyka ludzi w różnym wieku. Nasilając się w okresie zimowym, stanowi źródło problemów estetycznych i psychologicznych. Nieleczony, może doprowadzić nawet do wyłysienia.

Białe płatki, szczególnie widoczne na czarnych ubraniach, to niezwykle dokuczliwy problem. W trakcie walki z chorobą łatwo popaść w paranoje, nieustannie zastanawiając się, czy ich nie widać. Łupież jest bowiem trudną do wyleczenia przypadłością. Okazuje się jednak, że pomocne w starciu z białymi płatkami skóry są nie tylko specjalistyczne kosmetyki, maści, kremy i leki. Warto posiłkować się również domowymi metodami. Poniżej przedstawiamy skuteczne sposoby na łupież, które nie wymagają wysokich nakładów finansowych.

Jajko, cytryna, ocet…

Najpopularniejszą, zapewne też najczęściej wykorzystywaną domową “bronią” na łupież jest cytryna. Aby doświadczyć jej zbawiennego działania wystarczy przekroić owoc na pół, a następnie jedną częścią wykonać delikatny masaż skóry głowy. Zabieg powinien być przeprowadzany przez około 10 minut. Po jego zakończeniu, należy umyć głowę szamponem przeciwłupieżowym. Tygodniowa kuracja powinna w zupełności wystarczyć do całkowitego wyleczenia łupieżu.

Kolejnym produktem, którego działanie pomoże w walce z łupieżem jest jajko. Aby wykorzystać je w domowym leczeniu białych płatków, wystarczy ubić białko, następnie dodać żółtko i uzyskany miks dokładnie wymieszać. Następnie przygotowany produkt należy rozprowadzić na umytej skórze głowy, zamiast odżywki. Po około trzydziestu minutach spłukujemy jajko.

Pomocna w starciu z łupieżem jest również oliwa z oliwek. Chętnie wykorzystywana w domowych kuracjach, pomoże usunąć łupież. Aby doświadczyć jej leczniczej mocy, należy przygotować ćwierć szklanki płynu i wetrzeć go w skórę głowy. Po dziesięciu minutach proces należy powtórzyć. Na finiszu, oliwę zmyć delikatnym szamponem do włosów.

Kolejnym spożywczym produktem, którego działanie bywa pomocne w walce o zdrową skórę głowy jest ocet. Mieszając dwie łyżki z wodą uzyskamy mieszkankę, którą należy przepłukiwać włosy i skórę głowy po każdym myciu.

Ostatni sposób opiera się na działaniu czosnku. Lecznicza mieszkanka to dwa ząbki plus ciepła woda. Uzyskany preparat należy nałożyć na skórę głowy na około 5 minut, a następnie spłukać. W związku z możliwością łatwego podrażenienia, nie powinno się korzystać z tej metody częściej niż raz na tydzień.

Jeśli domowe sposoby zawodzą, nawet w zestawieniu z lekami z apteki, problem może leżeć głebiej. W celu wyleczenia dokuczliwej przypadłości, warto skorzystać z pomocy trychologa. Powiedz dość łupieżowi raz na zawsze i zapisz się na wizytę u specjalisty!

Polecana placówka: HairMedica – Umów Wizytę >>

Top