Sposób na wypadające włosy

Osoby, które cierpią ze względu na wypadające włosy, można liczyć w milionach. Ta przykra i dokuczliwa dolegliwość dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiety. Negatywnie wpływa nie tylko na wygląd zewnętrzny, ale również pewność siebie. Dlatego tak ważne jest, by znaleźć odpowiedni sposób leczenia choroby i pozbyć się negatywnych odczuć jej towarzyszącym.

W związku z faktem, że wypadające włosy są niezwykle popularnym problemem w XXI wieku, naukowcy stale opracowują coraz to nowsze metody leczenia. Na półkach aptek czy drogerii dostrzeżemy liczne kosmetyki hamujące rozwój choroby, reklamy telewizyjne prezentują kolejne, rzekomo skuteczne metody terapii. W natłoku wielu metod, trudno zdecydować się na konkretną, najlepszą, bezkonkurencyjną. Przyjrzyjmy się kilku z nim i spróbujmy wybrać tę jedyną.

Przyczyny wypadania włosów

Zanim przyjrzymy się sposobom leczenia wypadających włosów, warto poznać najpopularniejsze przyczyny powstania choroby. To właśnie na tej podstawie powinno się dobierać metodę leczenia, gdyż w niektórych przypadkach, niekonieczne będą zewnętrzne czynniki, lecz wystarczy np. zmiana stylu życia czy diety.

Niezwykle często, wypadanie włosów podyktowane jest względami genetycznymi. Łysienie androgenowe, bo taką nazwę nosi najpopularniejszy typ łysienia, dotyczy 95 procent zdiagnozowanych problemów z nadmiernym pozbywaniem się włosów przez organizm. Zazwyczaj przebiega w spokojny, zrównoważony sposób, stopniowo się rozwijając, nasilając wraz z wiekiem.

W przypadku zintensyfikowanego, następującego nagle łysienia, większe szanse na trafienie winowajcy zyskamy, typując chorobę, źle dobraną dietę, stres, zmiany hormonalne lub anomalie skóry głowy.

Metody leczenia

Powodów wypadania włosów jest wiele. Dlatego zanim rozpoczniemy kurację leczniczą, należy postawić właściwą diagnozę. Pomoże w tym trycholog, czyli specjalista od skóry głowy i włosów. Po wykonaniu badania z użyciem trychoskopu, znajdzie winowajce i znajdzie właściwą drogę leczenia. To od niego zależy, który sposób leczenia na wypadające włosy powinniśmy wybrać.

Zanim udamy się do trychologa, warto zmienić nawyki żywieniowe, każdego dnia serwować sobie pełnowartościowe posiłki, spożywać minimum 2 l wody, korzystać ze specjalistycznych preparatów do skóry głowy i włosów, regularnie masować głowę.

Jesli powyższe metody zawiodą, trycholog może zaplanować dla nas leczenie laserowe, stymulujące wzrost włosów. Być może w diagnozie usłyszymy, że potrzebny jest finasteryd, zarezerwowany dla mężczyzn lek hamujący wypadanie włosów. Jeśli powyższe metody będą zbyt łagodne, a nasze mieszki włosowe są nieaktywne od wielu lat, jedynym sposobem na eliminację problemu może być transplantacja włosów.

Kluczem do szybkiego wyleczenia wypadania włosów jest szybkie podjęcie działań. Im wcześniej zdiagnozujemy dolegliwość, tym większa szansa na pozytywny efekt końcowy. Dlatego już dziś zarezerwuj wizytę u trychologa i ciesz się piękną fryzurą!

Polecana placówka: HairMedica – Umów Wizytę >>

Top