Sposób na gęste włosy

„Marzysz o pięknych, gęstych włosach? Nie wiesz jak sprawić, by Twoja fryzura nabrała objętości? Dotychczas używane sposoby nie przynoszą spodziewanych efektów? Dzięki nam poznasz metodę, która sprawi, że Twoje włosy będą gęste i zdrowe” – zapewne nie raz słyszałeś podobnie brzmiącą reklamę „wspaniałego” szamponu czy odżywki, które w parę dni zagęszczą włosy. W większości przypadków, na zapewnieniach się kończy. Wydajesz mnóstwo pieniędzy, a efekt końcowy daleki jest od spodziewanego. Co wtedy? Spraw, by włosy wydawały się gęstsze niż są w rzeczywistości!

Przypadłość cienkich włosów dotyczy niemal połowy kobiet, będąc źródłem wielu problemów. Negatywnie wpływa na samopoczucie, prowadzi do braku samoakceptacji, wzmaga stres i zdenerwowanie. W niektórych przypadkach możliwe jest znaczne polepszenie sytuacji, stosując specjalistyczne leki czy uciekając do metod chirurgicznych. Jeśli nie chcesz z nich korzystać, a mimo to marzysz o pięknej, bujnej fryzurze, spróbuj jednego z naszych sposobów na gęste włosy, przynajmniej optycznie.

Właściwa stylizacja

Obserwując wybiegi czy oglądając ulubione filmy, często zachwycasz się widząc modelki i aktorki, przykuwające uwagę między innymi piękną, bujną fryzurą. W większości przypadków nie jest to zasługa natury, lecz odpowiedniej stylizacji. Co ważne, aby osiągnąć podobny efekt, nie trzeba odwiedzać najlepszych fryzjerów i stylistów na świecie. Wystarczy odrobina wiedzy, by i swoim włosom zapewnić podobny efekt.

Po pierwsze – susz włosy od nasady, przechodząc ku końcówkom. Najlepiej jest pochylić głowę i delikatnie palcami przeczesywać kosmyki. W ten sposób sprawisz, że włosy wydawać się będą gęstszymi, niż są w rzeczywistości. Po drugie – fale i lekkie loki zawsze wydawać się będą obszerniejszymi, niż gładko przyczesane przy głowie. Pamiętaj o tym dobierając fryzurę. Po trzecie – pianki dodające objętość rzeczywiście działają. Nakładając grzebieniem powiększysz obwód swojej fryzury o dobrych kilka milimetrów.

Odpowiednia pielęgnacja

Szampony i odżywki po to mają wyróżnioną grupę odbiorców, aby informowały klientów, dla kogo zostały zaprojektowane. Skorzystaj z tego. Do cienkich włosów używaj kosmetyków, które ich nie obciążą. Pamiętaj by robić to umiejętnie. Możesz zastosować się do metod używanych przez profesjonalnych stylistów, którzy nakładają odżywkę na włosy tuż przed ich umyciem. W ten sposób przy użyciu szamponu zmyjesz jej nadmiar, przy zachowaniu objętości.

Profesjonalne zabiegi

Jeśli chcesz znaleźć optymalny sposób na gęste włosy, a optyczne, wymienione wyżej, są niewystarczające, możesz zwrócić się do trychologa z prośbą o pomoc. Specjalista od włosów, po wykonaniu odpowiednich badań, ustali źródło problemu i zaproponuje odpowiednią kurację, która nie tylko optycznie, ale również w sposób rzeczywisty zagęści Twoją fryzurę. Zapraszamy do zapisów!

Polecana placówka: HairMedica – Umów Wizytę >>

Top