Jak mieć gęste włosy

Według badań statystycznych, blisko połowa kobiet narzeka na słabe i cienkie włosy. Mimo stosowania rozmaitych kosmetyków, gęste włosy pozostają w ich sferze marzeń. Okazuje się, że niesłusznie. Istnieją skuteczne sposoby, dzięki którym włosy będą nie tylko gęste, ale również zdrowe i zadbane.

Fryzura jest jednym z najistotniejszych czynników wpływających na atrakcyjność, zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Nic dziwnego zatem, że każdy marzy, by mieć gęste i zdrowe włosy. Poniżej zdradzamy kilka skutecznych sposobów, dzięki którym nawet słabe i cienkie włosy zyskają na objętości i puszystości.

Pielęgnacja włosów to podstawa

Chcąc mieć gęste włosy, należy o nie sumiennie dbać. Jeśli cierpimy na słabe i cienkie włosy, powinniśmy używać kosmetyków do nich stworzonych. Szampony zaprojektowane z myślą o włosach cienkich, nie obciążą ich, a tym samym optycznie dodadzą im objętości.

Jeśli zaś chodzi o mycie – nie należy przesadzać z ich częstotliwością. Poleca się, by robić to raz na dwa dni. Wówczas pozwolimy skórze głowy na zachowanie naturalnego „płaszcza” ochronnego, którego brak – spowodowany zbyt częstym myciem – objawi się w postaci słabych włosów ze skłonnością do wypadania.

Samo mycie również nie jest tak oczywistą sztuką. Przed rozpoczęciem, włosy należy rozczesać, tym samym minimalizując szansę na splatanie. Do spłukiwania szamponu nie powinno się używać gorącej wody, zaś w trakcie wycierania, wyzbyć agresywnych zachowań w postaci tarcia czy szarpania.

Równie istotna jest dieta. Chcąc mieć gęste włosy, należy „doposażać” organizm w odpowiednią porcję witamin i minerałów.

Ponadto, ważne jest, by chronić włosy przed działaniem niekorzystnych warunków pogodowych. Wiatr, mróz, skrajnie niska lub wysoka temperatura to czynniki, które obniżają ich kondycje.

Alternatywne sposoby na gęste włosy

Przeszczep włosów należy traktować jako ostateczność. Na szczęście, jest on jedynym wyborem bardzo rzadko, tylko w skrajnych przypadkach. W większości sytuacji spiszą się metody niechirurgiczne. Ważne, by skorzystać ze sprawdzonych, zindywidualizowanych procedur. Specjalistyczne kliniki dopasowują stosowane systemy do stopnia przerzedzenia, koloru, skrętu i długości włosów. Jedynie w ten sposób spełnią oczekiwania pacjentów, którzy decydując się na metody odmienne od naturalnych, oczekują najwyższej jakości i pełnego bezpieczeństwa.

Zachęcamy Państwa do zapisania się na wizytę u trychologa, czyli lekarza od włosów, który z pewnością zaradzi wszelkim problemom. Z jego pomocą uzyskają Państwo odpowiedź na pytanie jak mieć gęste i zdrowe włosy. Zapraszamy!

Polecana placówka: HairMedica – Umów Wizytę >>

Top