Co przyspiesza porost włosów

Niemal każda kobieta marzy o długich, zdrowych włosach. Pragnie, by prezentowały się wyjątkowo w każdej chwili. Dlatego też oddałaby wiele, aby rosły zauważalnie szybciej. Niestety, to, ile centymetrów im przybędzie, nie jest zależne od nas. Za tempo wzrostu odpowiada genetyka i to ona „rozdaje karty” w tym temacie.

Na szczęście, nie musimy stać bezczynnie i czekać na kolejne centymetry na głowie. Możemy zadbać, by włosy rosły zdrowo, nie łamały się, zachwycały blaskiem i kolorem. Najważniejsze, poza stosowaniem specjalistycznych szamponów i odżywek, by prowadzić zdrowy styl życia. W końcu włosy są odzwierciedleniem stanu zdrowia człowieka – jeśli będziemy przestrzegać zaleceń lekarzy, możemy być niemal pewni, że będą piękne i zadbane.

Jak szybko rosną włosy?

Jak wspomnieliśmy wyżej, tempo porostu włosów uwarunkowane jest względami genetycznymi. Średnio są w stanie urosnąć 1-1,5 centymetra w ciągu miesiąca. I tak przez około 3-6 lat, gdyż tyle wynosi ich średnia żywotność. W tym czasie możemy spodziewać się, że wypadną, robiąc miejsce swoim następcom.

Średnia długość, jaką może osiągnąć jeden włos, zależy od predyspozycji oraz genów. Szacuje się, że nasze włosy mogą osiągnąć rozmiar 70 centymetrów. Należy jednak pamiętać, że każdy człowiek jest inny, zaś podane wyżej wartości są orientacyjne.

Pielęgnacja, zdrowa dieta, odżywki…

Niestety, nie wynaleziono kosmetyków, których stosowanie wpłynęłoby w zauważalny sposób na porost włosów. Nie oznacza to jednak, że nic nie możemy zrobić, by te rosły szybciej. Grunt, to zadbać o stan naszego zdrowia oraz odpowiednią pielęgnację.

Podstawą jest szampon oraz odżywka. Najlepiej, przed dokonaniem wyboru, skonsultować się z trychologiem, by ten zasugerować optymalne produkty. Dobrym wyborem będą kosmetyki wzmacniające włosy oraz zapobiegające ich wypadaniu. Kluczem do sukcesu jest właściwe nawilżenie – włosy suche łatwo się rozdwajają, łamią, kruszą, a przez to szybciej wypadają.

Niezwykle ważna dla stanu włosów, jest stosowana dieta. W tej nie powinno zabraknąć witamin oraz białek. Należy jeść odpowiednie porcje owoców, warzyw, pić spore ilości wody. Zbawienna dla włosów jest witamina B odpowiedzialna za ich porost i kondycję.

Co ponadto przyspiesza porost włosów? Najlepsze efekty osiągniemy, jeśli co 2-3 miesiące będzie podcinać ich końcówki. Regularna pielęgnacja to podstawa zdrowych i szybko rosnących włosów.

Jeśli powyższe zalecenia nie przyniosą oczekiwanych efektów, a nasze włosy nadal będą matowe i pozbawione zdrowia, warto udać się do specjalisty, który je dokładnie przebada i zaleci indywidualną kurację idealnie dobraną do naszych włosów. Zachęcamy Państwa do zapisów na wizytę u trychologa, lekarza od włosów i skóry głowy.

Polecana placówka: HairMedica – Umów Wizytę >>

Top