Odrastanie włosów

Ileż to razy, zaraz po odważnej decyzji o ścięciu włosów na krótko marzyliśmy, by cofnąć czas i ponownie cieszyć się starą fryzurą. Niestety, mimo usilnych starań, naukowcy nie wynaleźli machiny pozwalającej na podróże w czasie, dlatego jedynym wyjściem z tej sytuacji, jest jej akceptacja i oczekiwanie, aż wszystko wróci do normy. Na szczęście, znane są liczne sposoby wspomagające odrastanie włosów.

Poniżej przedstawiamy Wam kilka prostych, lecz skutecznych sposobów na stymulację włosów, dzięki którym będą rosły szybciej, niż w naturalnych warunkach. Zapraszamy do lektury życząc udanych eksperymentów!

Domowe sposoby

Wiadomym jest, że regularne skracanie włosów pobudza je do intensywniejszego rośnięcia. Rzeczywiście tak jest. Podcinanie końcówek co dwa miesiące stymuluje je do szybszego odrastania. Ta wydawać by się mogła paradoksalna sytuacja – zabierz by zyskać – rzeczywiście działa!

Poza regularnymi wizytami u fryzjera lub samodzielnego cięcia końcówek przed lustrem, warto w trakcie każdego mycia, wykonać delikatny masaż głowy. Czynność zajmie zaledwie kilka minut, a przyniesie wiele pożytku. W ten prosty sposób pobudza się cebulki włosów i utwardza ich korzeń.

Jeśli pragniesz, by Twoje włosy zaczęły szybciej odrastać, postaraj się zastąpić basen inną aktywnością fizyczną. Woda z chlorem, podobnie zresztą jak morska, nie ma dobrego wpływu na włosy. Jeśli jednak nie potrafisz zrezygnować z tej formy rozrywki, pamiętaj, by po kontakcie włosów z taką wodą, umyć je szamponem.

W przeciwieństwie do basenu, nie powinieneś rezygnować ze zdrowego jedzenia. Dieta bogata w witaminy i minerały, żelazo, cynk, wapń czy miedź to doskonały wybór. Zadbaj, by w posiłkach nie brakowało orzechów, nasion i soi. Dzięki nim, a konkretnie białku, włosy zyskają na sile i pięknym wyglądzie. Możesz również wspomóc się suplementami oraz specjalnymi środkami na odrastanie włosów. Ale nie wybieraj “w ciemno”, lecz poproś o radę farmaceutę.

By odrastanie włosów odbywało się szybciej niż naturalnie, powinieneś unikać zabiegów je osłabiających. Niestety, codzienne suszenie, prostowanie, kręcenie czy farbowanie nie ma dobrego wpływu na włosy. Najlepiej również nieco zmienić fryzurę – kucyk czy kok to kiepski wybór, gdyż mocno związane włosy słabną i stają się łamliwe.

Wizyta u trychologa

Jeśli domowe sposoby na szybsze odrastanie włosów uważasz za mało efektywne, możesz skorzystać z pomocy trychologa, specjalisty od skóry głowy. Wizyta u lekarza z pewnością dostarczy Ci odpowiedzi na nurtujące pytania i pomoże wybrać sposób, dzięki któremu szybciej niż naturalnie, wrócisz do długich i pięknych włosów.

Zachęcamy do rezerwacji wizyty u specjalisty!

Polecana placówka: HairMedica – Umów Wizytę >>

Top