Lśniące włosy

Jednym z największych marzeń każdej kobiety są lśniące i zdrowe włosy. W tym celu, panie chętnie korzystają z wszelakich metod, dzięki którym włosy zyskują nie tylko na objętości, lecz również nabierają blasku. Okazuje się, że nie zawsze trzeba sięgać po często drogie, dostępne na sklepowych półkach produkty. W wielu przypadkach wystarczą domowe kosmetyki.

Matowe, pozbawione blasku włosy to nic innego, jak efekt nieprawidłowej pielęgnacji. Codzienne suszenie, prostowanie, niewłaściwe mycie, stosowanie źle dobranych kosmetyków, częste farbowanie czy ondulacja, to podstawy do pozbawienia włosów wody. A od braku nawilżenia do zmatowienia krótka droga. Poniżej przedstawiamy 3 sposoby na lśniące, zdrowe i puszyste włosy.

Dieta

Podstawą zdrowych, lśniących włosów jest właściwa dieta. To jakie produkty spożywamy każdego dnia, w ogromnym stopniu wpływa na ich kondycję. Dlatego przygotowując posiłki nie powinniśmy zapominać o takich produktach jak jaja, otręby, płatki owsiane. To właśnie w nich znajdują się pierwiastki powodujące prawidłowy rozwój włosów.

Dieta przygotowana z myślą o włosach powinna być oparta na witaminach A, B i H. Ponadto, w codziennie spożywanych produktach nie powinno zabraknąć cynku, którego brak może pozbawić włosy blasku i doprowadzić do ich nadmiernego wypadania, żelaza, bez którego włosy są słabe i wypadają oraz miedzi, wzmacniającej strukturę włosa.

Właściwa pielęgnacja

Włosy, aby zachwycały niesłabnącym blaskiem, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Poza stosowaniem specjalistycznych kosmetyków dostępnych w aptekach i drogeriach, niezbędne jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad. Oto one:

  • nawilżaj włosy również od środka, wypijając każdego dnia minimum 2 l wody dziennie,

  • do rozczesywania włosów najlepiej używać grzebienia o szerokim rozstawie zębów. W trakcie osuszania ręcznikiem, rób to delikatnie, by ich nie uszkodzić,

  • do spłukiwania szamponu lub odżywki używaj chłodnej wody – gorąca może wysuszyć włosy,

  • używaj kosmetyków dopasowanych do Twojej skóry głowy,

  • pamiętaj o regeneracji włosów – systematycznie używaj naturalnych olejków, np. kokosowych.

Domowe sposoby

Okazuje się, że wiele zdrowych i skutecznych kosmetyków możemy zrobić samemu, korzystając z domowych produktów, np. jajek. Przykładem może być żółtkowy szampon do włosów, płukanka z piwa i herbaty, idealna do spłukiwania woda z cytryną, ocet nadający blask czy miód połączony z wodą, pełniący funkcję lotionu.

W przypadku, gdy powyższe rady nie przynoszą zauważalnych efektów, być może problem matowych włosów spowodowany jest zmianami chorobowymi zachodzącymi na skórze głowy. Aby wykluczyć taką możliwość zarezerwuj wizytę u trychologa, który zbada włosy i rozpocznie ich leczenie, jeśli stwierdzi jakiekolwiek nieprawidłowości.

Polecana placówka: HairMedica – Umów Wizytę >>

Top