Jak odżywić włosy

Któż z nas, szczególnie po zimie, nie miał suchych, zniszczonych i łamiących się włosów, ewidentnie potrzebujących odżywienia. Podobnie zachowywały się po farbowaniu, dekoloryzacji czy codziennym prostowaniu – brakowało im blasku gwarantującego zdrowy, estetyczny, zadbany wygląd. Na szczęście, wraz z rozwojem branży kosmetycznej, na rynku zaczęły pojawiać się coraz to nowsze, doskonalsze kosmetyki, które nawet “zgaszonym” włosom mogą przywrócić dawny urok.

Zima jest porą roku, w trakcie której cierpi nie tylko skóra. Negatywnie działa również na włosy. Pod wpływem niskich temperatur, suchego powietrza i czapki, odcinającej dostęp do tlenu, włosy tracą swój wyjątkowy blask. Poniżej postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jak odżywić włosy by ponownie wyglądały atrakcyjnie.

Po pierwsze – fryzjer

Nikt tak jak osobisty fryzjer nie zna Twoich włosów. To on najlepiej wie, jak wyglądały przed niszczącym wpływem zimy, zna ich możliwości i predyspozycje. Dlatego zaraz po ustąpieniu niskich temperatur, dobrze jest odwiedzić fryzjera i poprosić o odświeżenie fryzury. Choćby miało być to jedynie podcięcie końcówek – zdecydowanie warto.

Po drugie – kosmetyki

Niskie temperatury czy suche powietrze zimą, najwięcej szkody robią skórze. Pod ich wpływem ta traci na blasku i świeżości. Staje się sucha i zniszczona. Podobne oczekiwania mają włosy. Dlatego dobrze jest zaserwować im kurację nawilżającą. Idealnym wyborem będą olej rycynowy czy oliwa z oliwek.

Kupując kosmetyki odżywiające, dobrze jest zrobić to w aptece. W ten sposób mamy pewność, że kupimy zdrowy, nieniszczący włosów produkt.

Po trzecie – dieta

Wiosna to czas wyższych temperatur, większej ilości naturalnego słońca, a także rosnącej liczby naturalnych, zdrowych produktów spożywczych w sklepach. Zakończenie zimy to doskonały moment, by wzbogacić dietę o większą ilość witamin i minerałów. Nie można zapomnieć również o białku. Własnie te czynniki mają zbawienny wpływ na zdrowie włosów. Białko jest bowiem budulcem struktury włosa, zaś witaminy i minerały odpowiadają za ich wzrost i rozwój.

Finalnie – skorzystaj z pomocy specjalisty

Jeśli mimo stosowania się do powyższych rad, Twoje włosy nadal pozbawione są blasku, nieustannie tracą na objętości, skorzystaj z pomocy specjalisty. Trycholog, czyli lekarz od skóry głowy, z pewnością doradzi jak odżywić włosy. Po wykonaniu serii badań znajdzie skuteczny sposób, dzięki któremu włosy ponownie zachwycą wyglądem, sprężystością i trwałością.

Nie czekaj – zapisz się już dziś!

Polecana placówka: HairMedica – Umów Wizytę >>

Top