Wypadanie włosów – leczenie

Wypadanie włosów dotyka milionów ludzi na całym świecie. W czasach „kultu ciała”, gdy dużą wagę przywiązuje się do zdrowego trybu życia oraz wyglądu zewnętrznego, łysienie może skutkować stresem i wpływać na obniżenie poczucia własnej wartości.

Przyczyn wypadania włosów jest wiele, podobnie jak sposobów na leczenie tej przypadłości. Ważna jest jednak prawidłowa diagnoza, która pozwoli wskazać problem i podjąć właściwe leczenie.

Leczenie wypadania włosów

Wzmożone wypadanie włosów to nic przyjemnego, jednak szybka i zdecydowana reakcja umożliwia jego skuteczne leczenie. Wysoce wskazana jest stymulacja wzrostu włókien następowych, która pozwala zahamować wypadanie osłabionych włosów. Polega na systematycznym wmasowywaniu w skórę głowy leczniczych preparatów, bogatych w kolagen, aminokwasy, peptydy, enzymy, witaminy, minerały. W celu zwiększenia możliwości chłonnych skóry głowy (i poprawienia tym samym skuteczności preparatu), należy regularnie oczyszczać ją korzystając z peelingu oraz odpowiednich szamponów. Zaleca się również masaże i mezoterapię mikroigłową – zabiegi, które każdy może samodzielnie wykonać w domowym zaciszu.

Kilka słów o profilaktyce

  1. Niewłaściwe mycie i suszenie włosów bardzo często przyczynia się do ich wypadania. Jeśli chcecie Państwo zatrzymać pogarszający się stan skóry głowy, słuchajcie porad eksperta.

  2. Choroby, stres, a nawet poród często objawiają się wzmożoną utratą włosów – jest to skutek tymczasowy, a włosy z czasem powracają do swojego pierwotnego stanu. Można jednak pomóc im w tym, korzystając z odpowiedniej kuracji.

  3. Jeśli jakiś lek skutkuje wypadaniem włosów, absolutnie nie należy go odstawiać! Wiele środków farmakologicznych przyczynia się do osłabienia włosów, ale, jak przestrzegają lekarze, znacznie bardziej niebezpieczne dla organizmu jest ich nagłe odstawienie.

  4. Odpowiednie badanie oraz konsultacja ze specjalistą pozwolą odkryć przyczynę wypadania włosów. Warto skontaktować się w tym celu z trychologiem, który dokładnie wyjaśni nam gdzie leży źródło problemu i jak zniwelować jego skutki.

Leczenie łysienia działa kojąco również na samopoczucie. Nadmierna utrata włosów stanowi poważny problem, nie tylko dla mężczyzn, ale również dla kobiet. Spada samoocena, wzrasta natomiast zakłopotanie i poczucie braku atrakcyjności.

Trycholog może podsunąć rozwiązania, które zmienią ten stan.

Polecana placówka: HairMedica – Umów Wizytę >>

Top