Trycholog Warszawa

Do końca miesiąca wizyty finansowane z programu “Zdrowe Włosy”.

Zapraszamy do skorzystania z dofinansowanych porad trychologa. Poznaj przyczynę choroby włosów i stosuj właściwe preparaty.

Jeśli masz problem z wypadaniem włosów, łojotokiem, łupieżem czy innymi schorzeniami skóry głowy zgłoś się do nas.

Trycholog Warszawa: Tel. 22 829 94 20 – finansowane konsultacje telefoniczne oraz w gabinecie . Podczas konsultacji telefonicznej umawiamy wizytę z Trychologiem w naszym gabinecie w Warszawie.

TrychologTrycholog to osoba zajmująca sie diagnozowaniem i leczeniem schorzeń włosów. Postrzegany jako lekarz od włosów.
Trychologia to nauka umiejscowiona na granicy dermatologii i kosmetologii. Dziedzina powstała od dermatologii w celu szybkiego reagowania na problemy skóry głowy, zmiany chorobowe dotyczące włosów takie jak wypadanie włosów, łojotok, łupież, rózne zapalenia skóry. Profesor Enzo Formentini zapoczątkował rozwój trychologii.
Obecnie dermatolodzy nie zajmują się, nie chcą się zajmować chorobami dotyczącymi włosów. Temat ten należy do trychologów.

Jak działają trycholodzy:

Liczy się czas, szybkość reakcji na problem. Najpierw rozpoznanie przyczyny i zastosowanie odpowiednich środków.

Główne zadanie trychologa to szybka reakcja na problem dotyczący włosów pacjenta. W przypadku schorzeń włosów bardzo ważny jest czas zareagowania. Odpowiednio wcześnie rozpoznając przyczynę choroby włosów można zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się choroby a także doprowadzić do stanu sprzed choroby. Trychologw naszej klinice w Warszawie najpierw diagnozuje przyczynę choroby, następnie stosuje silne preparaty lecznicze na miejsca schorzenia. W ciężkich przypadkach trycholodzy stosują cykliczne zabiegi trwające od kilku tygodni do kilku miesięcy. Środki stosowane przez trychologa składają się z naturalnych składników o bardzo dużym stężeniu adekwatnie do problemu. Są to składniki jak łożyska zwierząt, różne olejki czy wyciągi z ziół o bardzo dużym stężeniu, które są akceptowane przez organizm i działają natychmiastowo. Zabiegi trychologiczne są dostosowane do naturalnych procesów organicznych człowieka i mimo że mają zastosowanie zewnętrzne mają ogromny wpływ na hormony związane ze skórą głowy oraz z mieszkami włosowymi. W przypadku wypadania włosów, które może występować z wielu powodów środki trychologiczne hamuja wypadanie a następnie stymulują mieszki do pracy i produkcji nowych zdrowych włosów. Przy okazji preparaty regulują gospodarkę hormonalną bez wnikania w hormony całego organizmu. Trycholog współpracuje z innymi lekarzami: endokrynologiem, alergologiem, dietetykiem.

Jak wygląda badanie u trychologa?

Badanie u trychologa polega na dokładnym zbadaniu skóry głowy przy pomocy mikrokamery czy mikroskopu w połączeniu z komputerem. Przy odpowiednim powiększeniu można rozpoznać co dzieje się z włosami, mieszkami włosowymi czy tez praca gruczołów. Uwzględniając fazy życia włosa trycholog zweryfikuje włosy, które wypadły w celu ustalenia z jakiego powodu wypadły, w jakiej fazie wzrostu znajdują się podczas kiedy wypadają. Jeśli dużo włosów wypadło w fazie w której powinny się rozwijać jest to sygnał że problem istnieje i należy zweryfikować czy powodem wypadania jest brak pokarmu, brak witamin, hormony czy też powód mechaniczny np. z powodu łojotoku wypychanie włosów z mieszków.

Kto powinien zgłosić się do trychologa?

Do trychologa powinni zgłaszać się wszyscy, którzy maja problemy ze skóra głowy, z włosami. Nadmierne wypadanie włosów (powyżej 100 dziennie – zauważalne wypadanie), łojotok, łupież, zapalenie skóry głowy, słabe, cienkie włosy, łuszczyca. Trycholog jest traktowany jako lekarz od włosów.

Kiedy należy zgłosić się do trychologa

Odpowiedź jest prosta, jak najszybciej. Szybka reakcja w wielu przypadkach wypadania włosów jest w stanie całkiem zahamować wypadanie i spowodować odrost nowych włosów.

Top