Porady

Łuszczyca skóry głowy

Łojotok to nic innego jak wzmożona praca gruczołów łojowych połączona z zapaleniem, objawiająca się łuszczącą, zarumienioną i swędzącą skórą. W wyniku zalegania na skórze sebum (łój skórny) dochodzi do jej izolacji – traci swoje zdolności. Ponadto, utrudnione zostają funkcje odżywcze cebulek. Następstwem tej sytuacji są tłuste, pozbawione świeżości włosy, nawet po myciu.

Łojotok skóry głowy najczęściej...

Czytaj

Łuszczyca na głowie

W czasach, gdy panuje kult piękna i dbałości o ciało, każda skaza skórna może prowadzić do wielu przykrych następstw. Poza koniecznością wzmożonej troski o stan zdrowia, chorzy muszą radzić sobie z nie zawsze przychylnymi opiniami otoczenia, poczuciem odrzucenia i brakiem akceptacji. Następstwem takich sytuacji często bywa depresja czy izolacja od świata. Czy łuszczyca, jedna z...

Czytaj

Jak leczyć łuszczycę

Jednym z najpopularniejszych schorzeń dermatologicznych jest łuszczyca. Choroba, na którą cierpi około 2-4 procent populacji, choć nie jest zakaźna, może dotknąć każdego z nas. Niestety, nieznany jest pewny i skuteczny sposób na jej wyleczenie. Można jedynie łagodzić objawy – uśmierzać stan zapalny towarzyszący pojawiającym się łuskom.

Łuszczyca jest chorobą skóry, której przyczyny zachorowań nie są do...

Czytaj

Top